دسته بندی: موسسات وابسته
اشتراک گذاری پرینت
سینما شهر

موسسه سینماشهر همزمان با پیشرفت تکنولوژی و لزوم به روز رسانی سیستم های نمایش فیلم در کشور و همچنین برنامه ریزی مدیریت سینما برای ساماندهی به سالن های سینما در سراسر ایران و بازسازی و تجهیز سالن های سینما به عنوان متولی تامین تجهیزات اکران فعالیت خود را آغاز کرد.

یکی از مهمترین برنامه هایی که از سوی این موسسه در سینماها مورد توجه قرار گرفت می توان به راه اندازی سیستم فروش بلیت به صورت مکانیزه اشاره کرد. از دیگر برنامه ها و اهداف آن نیز می توان به: حمایت از ساخت سینماهای جدید، حمایت از بازسازی سینماهای قدیمی، کمک به ایجاد سالن استاندارد برای بررسی کیفیت فنی آثار سینمایی، حمایت از ارتقای وضعیت نمایش سینماهای فعال، حمایت از آماده سازی و اکران فیلم های سینمایی، کمک به نصب و استقرار سیستم مکانیزه فروش بلیط در سینماها، کمک به تبدیل سالن مجتمع های فرهنگی استان ها به سالن سینما، حمایت از نگهداری و تامین قطعات یدکی، لامپ پروژکتور و ... سینماها، حمایت از احداث پردیس های سینمایی امید در شهرهای فاقد سالن سینما و حمایت از استانداردسازی و روزآمدسازی تجهیزات مراکز لابراتواری و استودیوهای سینمایی(تسهیلات) اشاره کرد.

در مجموع این فعالیت ها تلاش شده تا عدالت در شیوه نمایش فیلم ها در سراسر کشور رعایت شود و همچنین امکانات اکران آثار بنا به مطالبه و خواست سالن های سینما در شهرهای مختلف فراهم شود.

مدیران عامل موسسه سینماشهر از ابتدا تاکنون:

۱۳۷۳ تا ۱۳۸۰: مهدی سلیمی/۱۳۸۰ تا ۱۳۸۴: نریمان شاداب/۱۳۸۴ تا۱۴۰۰: مجید مسچی/۱۴۰۰ تاکنون: هاشم میرزاخانی

اعضاي مجمع: (حقوقی)

1- محمد خزاعی/ 2- مجید زین العابدین (مدير عامل بنياد فارابي)/3-مهدی آذرپندار  (مدير عامل انجمن سينماي جوانان)/4- محمد حمیدی مقدم (مدير عامل مركز گسترش سینمای مستند و تجربی)

اعضاي هیات عامل:

1-هاشم میرزاخانی (مدیر عامل و رییس هیات مدیره) 2-امیر حسین بیدمشکی پور (نایب رییس هیات مدیره) 3-برنا فیروزی (عضو هیات مدیره)

آدرس سایت :  http://cinemashahr.ir