دسته بندی:
۱۴۰۱/۱۱/۴ / ۱۶:۱۲
اشتراک گذاری پرینت

برگزاری شصت‌و‌پنجمین جشنواره منطقه‌ای یزد – ایساتیس /رونمایی از پوستر جشنواره

در آستانه آغاز جشنواره منطقه‌ای یزد – ایساتیس ، پوستر این رویداد هنری رونمایی شد.

به‌گزارش روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، مراسم رونمایی از پوستر جشنواره منطقه‌ای یزد – ایساتیس با طراحی «دانیال رحیم کاشانی»، در آستانه آغاز این جشنواره و هم‌زمان با برگزاری نشست رسانه‌ای این رویداد، برگزار شد.

دانیال رحیمی کاشانی در رابطه با ایده طراحی این پوستر بیان کرد: محور اصلی من در طراحی پوستر جشنواره ایساتیس، اقلیم شهر یزد بوده است و از آنجایی‌که المان‌هایی مثل بادگیر و ... در بخش‌های مختلف و در طرح‌ها زیاد استفاده شده‌اند، بنابراین تصمیم گرفتم المان بارزتری را با الهام از نامی که برای شهر یزد استفاده می‌شود یعنی «شهر آفتاب» به‌کار ببرم. از طرف دیگر نگاهم در این طرح این بوده است که در شمای کلی، ویژگی بومی و اقلیم جغرافیایی یزد را که پارامترهای سادگی و مینیمال بودن را در خود دارد، منعکس کنم و در عین حال می‌خواستم وقتی پوستر در شهر نصب می‌شود و به‌چشم می‌خورد انگار که بخشی از بافت و پیکره این اقلیم و فضای شهر است.

وی در ادامه گفت: مضمون و شعار (اسلوگان) مد نظرم در خلق این پوستر «رد پای سینما در دل کویر» است و از رنگ نارنجی به‌عنوان بیس اصلی طرح استفاده کردم که نزدیک‌ترین حس را به هارمونی رنگی بافت کاهگلی شهر یزد داشته باشد.

شایان ذکر است، دانیال رحیمی کاشانی، دانش‌آموخته دوره فیلم‌سازی انجمن سینمای جوانان – دفتر کاشان و مدیر مؤسسه فرهنگی هنری «کِی آشیان» است و تا کنون ساخت 7 فیلم کوتاه را در کارنامه دارد.

گفتنی است رحیمی همچنین مدیر هنری و طراح پوستر سی‌و‌نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران بوده است.

لینک کوتاه
برگزاری شصت‌و‌پنجمین جشنواره منطقه‌ای یزد – ایساتی... https://cinemaorg.ir/n/b98125da