دسته بندی:
۱۴۰۱/۵/۱۳ / ۱۰:۰۷
اشتراک گذاری پرینت

مدیرکل دفتر «نظارت بر عرضه و نمایش فیلم»:

حضور «تفریق» در جشنواره های خارجی بلامانع است / حرکت بر مدار قانون

مدیرکل دفتر نظارت بر عرضه و نمایش فیلم سازمان سینمایی از بلامانع بودن حضور فیلم سینمایی «تفریق» به کارگردانی مانی حقیقی در جشنواره های خارجی خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی و سمعی بصری، روح الله سهرابی با بیان این مطلب گفت: حرکت بر مدار قانون به نفع سینماگران است و از حواشی احتمالی که ممکن است دامن آثار یا صاحبان آثار را بگیرد، جلوگیری می‌کند . 

وی افزود: بر اساس اطلاعات موجود درباره حضور فیلم‌ها در جشنواره‌های بین المللی، پس از اعلام رسمی سازمان سینمایی مبنی بر اخذ مجوزهای لازم برای هرگونه نمایش در خارج از کشور ، اکثریت قریب به اتفاق صاحبان آثار نسبت به تبعیت از قوانین و مقررات نمایش فیلم در خارج از کشور احترام قائلند و هرگونه حضور در جشنواره ها یا اکران عمومی در خارج از کشور را منوط به اخذ مجوزهای لازم می‌دانند که این خود جای تقدیر از فیلمسازان و دست اندرکاران تهیه و تولید فیلم‌ها دارد . 

مدیرکل دفتر نظارت بر عرضه و نمایش فیلم با اشاره به حضور فیلم سینمایی «تفریق» جشنواره های خارجی عنوان کرد: این فیلم نیز از این امر مستثنی نبوده و طی چند ماه اخیر نسبت به درخواست صدور پروانه نمایش اقدام کرده و در تعاملی دو‌‌سویه با سازمان سینمایی، همکاری کامل داشته است .

وی ادامه داد: از نظر این اداره کل، حضور فیلم «تفریق» در جشنواره های خارجی بلامانع است و مطابق با مقررات و آیین نامه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌تواند بدون دغدغه در خارج از کشور به نمایش گذاشته شود .

لینک کوتاه
حضور «تفریق» در جشنواره های خارجی بلامانع است / حر... https://cinemaorg.ir/n/e26943c1