دسته بندی:
۱۴۰۰/۵/۱۶ / ۱۲:۱۷
اشتراک گذاری پرینت

طرح حمایت تابستانه از اکران و سینماها


در آخرین جلسه کارگروه بررسی آسیب های کرونا در سینما حمایت های جدید به تصویب رسید.

به گزارش روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری در این جلسه مقرر شد؛ هرفیلم جدید مورد تایید شورای صنفی نمایش که به چرخه اکران وارد شود و حداقل ۴ هفته، روی پرده باشد مبلغ صد میلیون تومان به شرکت پخش ( برای آماده سازی اکران) و به ازای فروش هر ۳۰۰ میلیون تومان، مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان به مالکان فیلم پرداخت می شود. اعتبار این طرح از30خرداد تا ۱۵ مهر ماه ۱4۰۰ است.

همچنین حمایت از سالن‌های نمایش‌دهنده فیلم‌های با موضوع دفاع مقدس یا مخاطب کودک که دربازه زمانی فوق به چرخه اکران وارد شوند به شرح زیر است:

معادل 2 درصد تعداد صندلی‌های هر سئانس براساس سهم سینمادار از قیمت خالص بلیت سینما (در روزهایی که حداقل 3سانس از فیلم مورد نظر در سمفا تعریف شده باشد)

جبران بخشی از ضررهای ناشی از کرونا و جلوگیری از بیکاری کارکنان سینماهای بخش خصوصی دیگر مصوبه کارگروه بود که به تشخیص شورای تخصصی ذیربط متشکل از مدیرکل دفتر نظارت بر نمایش و‌ نمایندگان موسسه سینما شهر و انجمن سینماداران خواهد بود.

شاخص یا مدارک لازم؛لیست بیمه، نسبت سالن‌های فعال به کل سالن‌های سینما، پایین بودن میزان فروش، تعداد سینما در شهر یا منطقه است.

در این جلسه که با ریاست حسین انتظامی برگزار شده بود، سعید رجبی فروتن، رمضانعلی حیدری خلیلی، محمد رحمتی، سید حسین سید زاده ، منوچهر شاهسواری، سید غلامرضا موسوی ، مرتضی شایسته ،محمد قاصد اشرفی، محمد رضا فرجی و مسعود نجفی حضور داشتند.


اخبار برگزیده

بازنگری در آیین نامه های شورای پروانه ساخت و نمایش/ هدف اصلی تقویت سینمای انقلاب اسلامی است/ باید استاندارد سازی به سینمای ایران برگردد/ احیای شورای عالی سینما یک ضرورت است/ از فیلم های انقلابی و ملی حمایت می کنیم

عیادت رئیس سازمان سینمایی و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر از «رضا رویگری»

شورای‌عالی سینما احیاء می‌شود/ اولین جلسه با حضور رئیس جمهور در آذر ماه

یزدان عشیری مشاور رییس سازمان و مدیرکل روابط عمومی سازمان سینمایی و امور سمعی بصری شد

باید از ظرفیت های موزه برای ماندگاری و اعتلای سینما استفاده کنیم/ ضرورت حمایت از گنجینه تاریخ سینمای کشور

محمد خزاعی: هر حرکتی باید برای سینمای ایران دستاوردی داشته باشد / ضرورت بازسازی انقلابی و تحول سینما در گام دوم انقلاب

محمد خزاعی رییس سازمان سینمایی شد

فهرست پروانه ساخت، نمایش و گواهی مالکیت آنلاین شد

انتشار گزارش عملکرد 5 ماهه مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در سال 1400

گزارش عملکرد 4 ماهه موسسه سینما شهر در سال 1400 منتشر شد