دسته بندی:
۱۴۰۱/۲/۲۸ / ۱۳:۰۴
اشتراک گذاری پرینت

محمدرضا مصباح:

«هنر و تجربه» بدون پاتوق، به موفقیت نمی‌رسدتهیه‌کننده فیلم سینمایی «یدو» معتقد است «هنر و تجربه» بدون پاتوق و تمرکز در اکران در جذب مخاطب گسترده موفق نخواهد بود.

به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، محمدرضا مصباح تهیه کننده فیلم سینمایی «پوست» که مدتی پیش در سینماهای گروه «هنر و تجربه» اکران شده بود، گفت: فیلم سینمایی «پوست» در کنار اکران سراسری در گروه سینمایی «هنر و تجربه» نیز به نمایش درآمد، در واقع می خواهم این را بگویم که اگر این فیلم تنها در گروه «هنر و تجربه» اکران می شد نمی توانست به یک درصد از فروش نهایی خود هم نمی رسید.
 
وی بیان کرد: فروش پایین که در راستای استقبال پایین مخاطب از این سینما به شمار می رود، به دلیل ضعف ساختارهای سخت افزاری در سینما است. به این معنا که به دلیل کمبود سالن و امکاناتی که سینمای «هنر و تجربه» دارد تنها می توان نام اکران را برای آن در نظر گرفت. چرا که خروجی و اتفاق خاصی را برای فیلم رقم نمی زند.
 
تهیه کننده فیلم سینمایی «بی مادر» توضیح داد: اگر قرار باشد «هنر و تجربه» جان بگیرد و اتفاقی برای آن رخ دهد باید حمایت جامعی از سوی مسئولان سینمایی صورت گیرد و ما شاهد توسعه زیرساخت های سخت افزاری در گروه «هنر و تجربه» باشیم تا باری را از روی دوش اکران برای فیلم های هنری و تجربی برداشته شود.
 
وی بیان کرد: یکی از مهمترین اتفاق هایی که باید در سینمای «هنر و تجربه» رخ دهد، مساله جذب مخاطب است که البته با توجه به شکل اکران در این گروه سینمایی، جذب مخاطب چندان با موفقیت همراه نیست. شاید یکی از راه های حل این مساله تمرکز در اکران و یا همان انتخاب یک سالن یا یک سینما مخصوص نمایش فیلم های «هنر و تجربه» باشد.
 
این تهیه‌کننده سینما تاکید کرد: این را نباید فراموش کرد که در شرایط فعلی، سینماداران به فیلم هایی اقبال نشان می دهند که بتواند در گیشه فروش بیشتری داشته باشد تا بخشی از هزینه های سینماداران جبران شود. مشکل ما در سینمای ایران کمی جدی تر است و به دلیل کمبود صندلی سینماها نسبت به جمعیت کل کشور، همیشه با مشکل اکران مواجه بودیم.
 
وی ادامه داد: در واقع سرانه صندلی سینما نسبت به جمعیت در ایران یکی از پایین ترین سرانه های کل دنیا بشمار می رود. به همین دلیل اگر این ساختار اصلاح شود و شاهد توسعه سالن های سینمایی باشیم می توانیم مشکلات اکران را برطرف کنیم. تاکید می کنم در صورت حمایت از بحث توسعه سینماها، در عرض 3 سال شاهد موفقیت در جذب مخاطب هستیم.
 
مصباح در پایان گفت: در چنین شرایطی است که «هنر و تجربه» می تواند بیشتر به اکران امیدوار باشد و یک پاتوق متمرکز برای آن در نظر گرفته شود.

منبع: خبرگزاری ایرنا

لینک کوتاه
«هنر و تجربه» بدون پاتوق، به موفقیت نمی‌رسد https://cinemaorg.ir/n/50b38ae4