دسته بندی:
۱۴۰۰/۴/۲۶ / ۱۲:۴۰
اشتراک گذاری پرینت

«بهشت» به انیمارت رفت


«بهشت» به کارگردانی مجیدرضا عیوضی و از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی با موضوع آتش‌سوزی جنگل توسط انسانی گرگ‌نما به جشنواره «انیمارت» راه یافت.

به گزارش ارتباطات و اطلاع‌رسانی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، انیمیشن «بهشت» در بخش مسابقه بین‌الملل و بخش رسمی یازدهمین جشنواره بین‌المللی «انیمارت» (خلاقیت سمعی و بصری دانشجویی و جوانان) کشور یونان حضور دارد. در این جشنواره آثاری با خلاقیت تصویری و از نسل جدید فیلمسازان به نمایش درمی‌آیند.

جشنواره «انیمارت» به صورت آنلاین از تاریخ 20 تا 25 جولای 2021(29 تیر تا سوم مرداد) در شهر آتن کشور یونان برگزار خواهد شد.انیمیشن کوتاه «بهشت» بیانگر داستان شکار است. روباهی یک کلاغ را شکار می‌کند و پس از خوردن کلاغ اتفاقاتی رقم می‌خورد. در ادامه انسانی گرگ‌نما روباه را شکار کرده و جنگل را به آتش می‌کشد.

مجیدرضا عیوضی درباره این انیمیشن توضیح داده بود: این روزها که آتش‌سوزی‌ جنگل‌ها و فضاهای سبز گسترش یافته و به نظر می‌رسد برخی از آن‌ها عمدی و با هدف برخی نتایج از جمله تغییر کاربری جنگل‌هاست، در انیمیشن کوتاه «بهشت» هم شاهدیم که انسانی، جنگل را آتش می‌زند و خودش هم در آتشی که به وجود می‎آورد، می‌سوزد. در واقع ذات انسان همواره به دنبال توجیه کارهایی است که انجام می‌دهد، اما اگر فردی از بیرون به موضوع نگاه کند متوجه خواهد شد که این اقدامات بسیار غیرمنطقی است.

تولید انیمیشن کوتاه «بهشت» که به صورت دو بُعدی دیجیتال ساخته شده، دو سال زمان برده و در حال حاضر این انیمیشن آماده نمایش است.مجیدرضا عیوضی امور تولید انیمیشن «بهشت» از جمله فیلمنامه، طراحی کاراکتر و کارگردانی را به عنوان اثری مستقل و شخصی انجام داده و بابک نصیریان هم ساخت موسیقی این فیلم را برعهده داشته است.

برچسب # بهشت
لینک کوتاه
https://cinemaorg.ir/n/333f08a5