دسته بندی:
۱۴۰۰/۹/۲ / ۱۶:۵۵
اشتراک گذاری پرینت

نماینده مردم گلستان در مجلس شورای اسلامی: سینمای مستند، حامی محیط زیست بوده است





ماینده مردم گلستان در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: سینمای مستند و مستندسازان در سال‌های اخیر در تشریح وضعیت محیط زیست و ترویج اهمیت آن حضوری موثر داشته‌اند.

رحمت‌الله نوروزی درباره تاثیر سینمای مستند بر حوزه محیط‌زیست، اظهار داشت: به نظرم اتفاق بسیار خوبی است که بتوانیم با استفاده از سینما درباره حفظ محیط‌زیست و منابع طبیعی که از ضروریات جامعه ما است، آگاهی‌بخشی کنیم. رهبر معظم انقلاب اسلامی هر سال در اسفندماه و مصادف با روز درختکاری بر این مساله تاکید می‌کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بهترین شکل برای نمایش پیامدهای حفظ محیط‌زیست و ضررهای ناشی از نابودی آن سینمای مستند است؛ این نوع سینما می‌تواند بسیار اثرگذار باشد تا مباحث ضروری جامعه را با هنر پیوند دهد.

نوروزی درباره تاثیر جشنواره‌های مستند بر نمایش مسائل محیط‌زیستی، تصریح کرد: جشنواره‌های سینمایی به‌خصوص آن‌هایی که به حوزه مستند می‌پردازند، می‌توانند در آگاهی بخشی به جامعه بسیار اثرگذار باشند. به همین دلیل وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دستگاه‌های نظارتی باید جشنواره‌ها را مورد حمایت قرار دهند، چراکه می‌توانند بر این اساس خوراک فرهنگی مردم در اوقات فراغت را فراهم و فرهنگ‌سازی لازم را ایجاد کنند.

وی گفت: درباره وضعیت محیط‌زیست در این استان تاکید کرد: از دست‌اندرکاران محیط‌زیست در مناطق شمالی کشور گله‌مندیم چون کم‌کاری شده‌است، البته باید بگویم که مستندها بسیار در تشریح وضعیت این حوزه و حوزه‌های دیگر تاثیرگذار بوده‌اند، اما هنوز جای کار بسیاری دارند.

نماینده مردم گلستان در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: سینما، روزنامه و مطبوعات به عنوان رکن چهارم جامعه می‌توانند بسیار اثرگذار باشند، آن‌ها می‌توانند وضعیت‌ محیط‌زیست در کشورهای توسعه‌یافته را با ایران مقایسه کنند تا ما هم به سوی بهتر شدن پیش رویم.

پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» ۱۸ تا ۲۵ آذرماه به دبیری محمد حمیدی‌مقدم برگزار می‌شود.


منبع: ایرنا


لینک کوتاه
نماینده مردم گلستان در مجلس شورای اسلامی: سینمای م... https://cinemaorg.ir/n/a33e982b