دسته بندی:
۱۴۰۱/۶/۲۲ / ۱۲:۲۸
اشتراک گذاری پرینت

در روز ملی سینما صورت گرفت؛

حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اکران مردمی "پسر دلفینی"

همزمان با روز ملی سینما، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه جمعی از معاونان و مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان سینمایی به اتفاق خانواده هایشان به تماشای فیلم انیمیشن «پسر دلفینی» در سینما آزادی نشستند. 

به گزارش اداره‌کل روابط‌عمومی سازمان سینمایی، محمدمهدی اسماعیلی پس از تماشای فیلم با اشاره به سیاست‌های جدید سازمان سینمایی در حوزه ساخت آثار فاخر سینمایی خانواده محور گفت: وزارت فرهنگ در دوره جدید به دنبال آن است که شرایطی ایجاد کند که اعضای خانواده با خیالی آسوده در سینماها حضور پیدا کنند و شور و اشتیاق با حضور خانواده‌ها به سالن‌های سینما باز گردد.

وی با توضیح اینکه سینمای ایران ظرفیت حضور در بازارهای منطقه و جهان را دارد، تصریح کرد: تبادلات فرهنگی و هنری با سایر کشورها به خصوص کشورهای منطقه مورد توجه دولت مردمی است و با تفاهم نامه‌هایی که در این زمینه به امضا می‌رسد می‌توان به بهبود اقتصاد هنر و رشد و اعتلای هر چه بیشتر سینمای ایران امیدوار بود.

رئیس شورای هنر کشور با بیان این که «پسر دلفینی» تمامی مولفه‌های سینمای موفق در تراز فرهنگ و هنر کشور را داراست، گفت: تکنیک بالا و شخصیت پردازی چنین آثاری، زمینه حضور و درخشش بین‌المللی آثار سینمایی کشور را فراهم می‌کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در روز ملی سینما  با اشاره به جایگاه سینما  در فضای مجازی متنی را منتشرکرد و نوشت: امشب فرصتی شد تا خانوادگی به سینما برویم. سینما هم تاریخ ساز است هم آینده ساز .این البته مسولیت ما را بیشتر میکند و نباید حواشی ما را از متن غافل کند. من واقعا به اوضاع سینما امیدوارم. سینمای ایران حرفهای زیادی برای گفتن به دنیا دارد. حتما شاهد موفقیت های بیشتری خواهیم بود. از تمامی هنرمندان و اهالی سینما مخصوصا بزرگان و پیشکسوتان این حوزه و از همکارانم در سازمان سینمایی تشکر و قدردانی می کنم.

شایان ذکر است در این جلسه نمایش فیلم  محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی،محمود اسلامی معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدحسین نیرومند مشاور هنری و سینمایی وزیر،  سیدمحمد هاشمی معاون حقوقی، امور مجلس و استان، احمدوند معاون فرهنگی، علیرضا معاف معاون قران و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدمجید امامی دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور،  مهدی رمضانی مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور، سیدمهدی جوادی مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، حبیب ایل بیگی معاون نظارت و ارزشیابی، مهدی آذرپندار مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران، محمدرضا فرجی مدیرکل دفتر توسعه فناوی سینمایی و سمعی و بصری، مهدی نورعلیشاهی مدیر کل رابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،سیدمجید پوراحمدی مشاور وزیر فرهنگ و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر و جمعی از مدیران فرهنگی در کنار مردم و علاقمندان سینما، انیمیشن ۱۰۰ دقیقه ای پسر دلفینی را در سینما تماشا کردند.


لینک کوتاه
حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اکران مردمی "پسر... https://cinemaorg.ir/n/ed365655
اخبار برگزیده

محمدمهدی اسماعیلی: همه دیدگاه‌ها و سلایق را به رسمیت می‌شناسیم/تنوع سلیقه موجب پایایی هنر و سینماست/همه عضو یک خانواده هستیم / محمد خزاعی: وظیفه سازمان سینمایی صیانت از سینماست/ با عوامل فیلم‌های بدون مجوز و ضد ملی دیگر همکاری نخواهیم داشت

سیاست‌ها و برنامه‌های سازمان سینمایی در حوزه سینمای استان‌ها /از تلاش برای ایجاد معاونت سینمایی در استان ها و بسترسازی برای افزایش مخاطب تا تقویت نگاه ملی در سینما

«سینمای ملی» با بی‌اعتمادسازی مردم‌ تخریب می‌شود/ جریان‌شنایی رسالت اصلی روابط عمومی‌ها

تقدیر از برگزیدگان/ خزاعی: فجر به آغوش بچه‌های انقلاب بازگشت

معرفی هیات داوران بخش بین الملل فجر41

معرفی هیات داوران چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر

پورعرب: از عفو رهبری برای آزادی زندانیان سیاسی خوشحالم

سینما وامدار بزرگانی چون شماست

واکنش انصرافی‌ها، نمایشی است نه واقعی

شاهد شکل گیری افق‌های جدید فرهنگی در جهان هستیم