دسته بندی:
۱۴۰۲/۸/۲۵ / ۱۲:۵۰
اشتراک گذاری پرینت

رئیس سازمان سینمایی در مراسم افتتاح سینمای شهرستان بوکان در آذربایجان غربی:

توسعه زیرساخت سینما در کشور را جهادی دنبال می‌کنیم

سینما سیمرغ شهرستان بوکان از توابع استان آذربایجان غربی بوکان با حضور محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی کشور و جمعی از مدیران و مسئولان استان عصر روز گذشته افتتاح شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی، محمد خزاعی در این مراسم طی سخنانی با تاکید بر اهتمام جدی و جهادی سازمان سینمایی در راستای عدالت محوری و توسعه زیرساخت سینمایی در سطح کشور بویژه در مناطق محروم و کم برخوردار گفت: رونق صنعت سینماسازی در کنار سایر اضلاع سینما و مباحث فرهنگی و گفتمانی از اهمیت مضاعفی برخوردار است و بنده و همکارانم با جدیت و جهادی این موضوع را دنبال می‌کنیم.

رئیس سازمان سینمایی کشور افزود: ۲۳۳ سالن سینما از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم تاکنون در استان‌های مختلف کشور به بهره‌برداری رسیده و افتتاح سینمای بوکان ۲۳۴ امین سالن سینماست.

خزاعی اظهار کرد: قبل از شروع فعالیت دولت سیزدهم ۵۷۰ سالن سینما در کشور وجود داشت و ما تصمیم گرفتیم در این دولت، ۴۳۰ سالن به ظرفیت سینماهای کشور اضافه کنیم.

وی اضافه کرد: هم اکنون بیش از ۵۰ شهر با جمعیت بالای۱۰۰ هزار نفر در کشور فاقد سینما است.

رئیس سازمان سینمایی ادامه داد: سعی خواهیم کرد پس از احداث سالن‌های سینمایی، تجهیز آنها را به سرعت شروع کنیم.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: احداث سینما و توسعه در این زمینه، یکی از برنامه های جدی سازمان سینمایی و ماموریت موسسه سینماشهر است و به دلیل اهمیت این موضوع آن را از طریق شورای عالی سیننا هم پیگیری کردیم و امروز یکی از مصوبات مهم این شورا پیگیری احداث سالن سینما در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار فاقد سینماست که مقرر شد از محل سفر رییس جمهور و هیات دولت به مناطق مختلف کشور تامین شود.

خزاعی با اشاره به انجام سفرهای مختلف به شهرستان های کشور از جمله بوکان در آذربایجان غربی گفت: هدف ما از سفرهای استانی برررسی وضعیت، تقسیم امکانات و دیدار و گفت و گو با هنرمندان این مناطق است.

وی افزود: هم اکنون ۵۰ سالن در ۵۰ منطقه محروم کشور در حال آماده سازی و تجهیز است و این امر یک گام مهم در ترویج فرهنگ سینما در مناطق کمترتوسعه یافته است.

وی در خصوص راه اندازی سینمای جوانان نیز گفت: در ابتدا باید دفتر نمایندگی راه اندازی شود و پس از برگزاری چند دوره و جذب هنرجویان نمایندگی به دفتر ارتقا یابد.

در ادامه خشایار صنعتی فرماندار بوکان نیز در این آیین گفت: با افتتاح سینما سیمرغ گام مهمی در راستای توجه ترویج فرهنگ استفاده از سینما در بوکان برداشته شد.

وی افزود: افتتاح سینما سیمرغ و پردیس سینمایی در بوکان یک مطالبه عمومی است و بوکان مهد فرهنگ و هنر در جنوب آذربایجان غربی است.

صنعتی اضافه کرد: راه اندازی دفتر سینما جوانان و برپایی کارگاه های فرهنگی و هنری در بوکان یکی از نیازهای جوانان این منطقه است.

سینما سیمرغ بوکان در مجتمع فرهنگی هنری سردار شهید قاسم سلیمانی افتتاح شد.

گفتنی است در این سفر محمدرضا سوقندی مدیر کل امور حقوقی، عملکرد استان‌ها و مجلس سازمان سینمایی، یزدان عشیری مشاور رئیس سازمان و مدیرکل روابط عمومی سازمان ،مهدی آذرپندار مدیرعامل انجمن سینمای جوانان و هاشم میرزاخانی مدیر عامل سینماشهر رئیس سازمان سینمایی را همراهی کردند.


لینک کوتاه
توسعه زیرساخت سینما در کشور را جهادی دنبال می‌کنیم https://cinemaorg.ir/n/e475958b
اخبار برگزیده

خزاعی: اعلام ۱۴ اقدام مهم در حوزه استان‌ها/ به عهدمان برای رشد سینما و توسعه عدالت فرهنگی پایبندیم

آغاز فصلی تازه/ نباید تفاهمنامه در سطح امضا و کاغذ باقی بمانند

امضای تفاهمنامه گسترش همکاری سینمایی میان ایران و ازبکستان

لزوم گسترش همکاری‌های سینمایی با اهتمام به مشترکات تاریخی، تمدنی و آئینی/ سفر محمد خزاعی به تاشکند

محمدمهدی اسماعیلی: همه دیدگاه‌ها و سلایق را به رسمیت می‌شناسیم/تنوع سلیقه موجب پایایی هنر و سینماست/همه عضو یک خانواده هستیم / محمد خزاعی: وظیفه سازمان سینمایی صیانت از سینماست/ با عوامل فیلم‌های بدون مجوز و ضد ملی دیگر همکاری نخواهیم داشت

سیاست‌ها و برنامه‌های سازمان سینمایی در حوزه سینمای استان‌ها /از تلاش برای ایجاد معاونت سینمایی در استان ها و بسترسازی برای افزایش مخاطب تا تقویت نگاه ملی در سینما

«سینمای ملی» با بی‌اعتمادسازی مردم‌ تخریب می‌شود/ جریان‌شنایی رسالت اصلی روابط عمومی‌ها

تقدیر از برگزیدگان/ خزاعی: فجر به آغوش بچه‌های انقلاب بازگشت

معرفی هیات داوران بخش بین الملل فجر41

معرفی هیات داوران چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر