دسته بندی:
۱۴۰۲/۸/۳۰ / ۱۵:۲۲
اشتراک گذاری پرینت

پیام قادر آشنا به دومین جشنواره سراسری آموزشگاه‌های آزاد سینمایی:

تاکیدمان بر تربیت نسل نوی مولد، متعهد و متمرکز بر توسعه هنر سینما است

قادر آشنا معاون توسعه فناوری و مطالعات سازمان سینمایی در پیامی به دومین جشنواره سراسری آموزشگاه‌های آزاد سینمایی بیان کرد: این رویداد در تلاش است به تشویق و ترغیب هنرجویان و انعکاس تولیدات آن‌ها بپردازد و گوهر وجودی‌شان را به نمایش بگذارد.

به گزارش ستاد خبری دومین جشنواره سراسری آموزشگاه‌های آزاد سینمایی؛ در متن پیام قادر آشنا معاون توسعه فناوری و مطالعات سازمان سینمایی به این رویداد آمده است:

«سینما، میدان «آفرینش» و «آموزش» است و خلق این هنر، توامان هم مرهون «خلاقیت‌های ذوقی» و هم وام‌دار «فرصت‌های آموزشی» است. همپایگی و همسایگی دو گوهر علم و عمل، سینما را در هفت‌خوانِ‌ «تولید» و «تداوم» مراقبت کرده است و اکنون در این روزگار، نوسازه‌ای از سینما را تجربه می‌کنیم که به «مهارت» و «معرفت» به چشم می‌آید. معاونت توسعه فناوری و مطالعات سینمایی با تاکید بر تربیت نسل نویِ مُولّد و متعهد و با تمرکز بر توسعه‌ی هنر سینما به منظور مشارکت خلاق آموزشگاه‌های آزاد سینمایی کشور در راستای شناسایی ظرفیت‌های هنرجویان، توانمندی فارغ‌التحصیلان و شیوه‌ها و شگردهای آموزشی بر پایه‌ فناوری‌های نوین، دومین دوره‌ جشنواره هنرجویان آموزشگاه‌های آزاد سینمایی را برگزار می‌کند. این رویداد، در تلاش است با هدایت عملکردی آموزشگاه‌های آزاد سینمایی، بهبود کیفیت مدیریت و تولید محتوای آموزشی، به تشویق و ترغیب هنرجویان و انعکاس تولیدات آن‌ها بپردازد و به مدد فضای رقابتی، گوهر وجودی هنرجویان را به نمایش بگذارد. مقصد مطلوب این جشنواره، اعتلای عملکردی آموزشگاه‌های آزاد سینمایی، تشویق به ایجاد صنف تخصصی و خودافزایی پایگاه‌های آموزشی در نظر گرفته شده و فرصتی است برای بروز و ظهور استعدادهای سینمایی ایران اسلامی. در این مسیر با مشورت مدیران متعهد، اعزه‌ هنر سینما و اصحاب سلیم رسانه، تعریف جامعی از رسالت و عدالت فرهنگی پیشنهاد داده خواهد شد که آموزشگاه‌های آزاد سینمایی در تحق اهداف عالیه‌ آن گام برداشته و به تربیت نسلی فرهیخته و فهیم در ساحت سینما بیاندیشند.»

دومین جشنواره سراسری آموزشگاه‌های آزاد سینمایی به دبیری مهدی شفیعی صبح امروز ( ۳ آبان) آغاز و تا ۳ آذر ۱۴۰۲ در موزه سینما ادامه دارد.


اخبار برگزیده

خزاعی: اعلام ۱۴ اقدام مهم در حوزه استان‌ها/ به عهدمان برای رشد سینما و توسعه عدالت فرهنگی پایبندیم

آغاز فصلی تازه/ نباید تفاهمنامه در سطح امضا و کاغذ باقی بمانند

امضای تفاهمنامه گسترش همکاری سینمایی میان ایران و ازبکستان

لزوم گسترش همکاری‌های سینمایی با اهتمام به مشترکات تاریخی، تمدنی و آئینی/ سفر محمد خزاعی به تاشکند

محمدمهدی اسماعیلی: همه دیدگاه‌ها و سلایق را به رسمیت می‌شناسیم/تنوع سلیقه موجب پایایی هنر و سینماست/همه عضو یک خانواده هستیم / محمد خزاعی: وظیفه سازمان سینمایی صیانت از سینماست/ با عوامل فیلم‌های بدون مجوز و ضد ملی دیگر همکاری نخواهیم داشت

سیاست‌ها و برنامه‌های سازمان سینمایی در حوزه سینمای استان‌ها /از تلاش برای ایجاد معاونت سینمایی در استان ها و بسترسازی برای افزایش مخاطب تا تقویت نگاه ملی در سینما

«سینمای ملی» با بی‌اعتمادسازی مردم‌ تخریب می‌شود/ جریان‌شنایی رسالت اصلی روابط عمومی‌ها

تقدیر از برگزیدگان/ خزاعی: فجر به آغوش بچه‌های انقلاب بازگشت

معرفی هیات داوران بخش بین الملل فجر41

معرفی هیات داوران چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر