دسته بندی:
۱۴۰۲/۱۱/۱۴ / ۱۶:۴۸
اشتراک گذاری پرینت

افتتاح «سینما کیو» خرم آباد با پیام رئیس سازمان سینمایی/ جهاد ملی سینماسازی ادامه دارد

«سینما کیو» شهر خرم آباد با پیام رئیس سازمان سینمایی کشور افتتاح شد و به چرخه سمفا پیوست.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی؛ «سینما کیو» شهر خرم آباد در استان لرستان در راستای عدالت فرهنگی دولت سیزدهم و عزم جدی دولت با عنوان جهاد ملی سینماسازی به منظور بهره‌مندی همشهریان این خطه، امروز (14 بهمن ماه) با پیام رئیس سازمان سینمایی کشور افتتاح شد و به چرخه سمفا پیوست.

در این مراسم که با حضور مسئولان و مدیران استان و استقبال گسترده مردمی برگزار شد متن پیام رئیس سازمان سینمایی کشور توسط اعظم روانشاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان قرائت شد.

متن پیام محمد خزاعی به شرح ذیل است:

با عرض سلام و احترام به محضر مردم، هنرمندان و سینماگران استان لرستان

خدا را شاکرم که زنجیره افتتاح سالن‌های سینما در سطح کشور با انرژی و پرتوان و امیدبخش ادامه دارد و در جای جای این سرزمین پهناور، هموطنان عزیز ما از این نعمت و حق مسلم خویش بهره‌مند می‌شوند.

سینما، بی‌تردید، یکی از شاخص‌های مهم توسعه ملی است و ابزاری موثر، کارآمد، آگاهی‌بخش و راهبردی برای اصلاح امور و رفع بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و چالش‌های فرهنگی است. توسعه زیرساخت این نیاز ملی بدون شک، برکات و دستاوردهای گسترده‌ای را به ارمغان خواهد آورد.

امروز، با عزم جدی دولت مردمی و با رویکرد «جهاد ملی سینماسازی» در سازمان سینمایی؛ بیش از گذشته، شاهد روشن شدن چراغ سینماها در مناطق مختلف کشور و انتشار رایحه خوش افتتاح سینما در شهرهای کم‌برخوردار و نیازمند هستیم؛ که این قطعا، حاصل مجاهدت و همت بخش‌های مختلف خصوصی، ارگانی و دولتی است. شایسته می‌دانم از همه دستگاه‌های اجرایی استانی و شهری و همه نهادهای دلسوز و همراه بویژه از سرمایه‌گذاران بخش‌های خصوصی کشور که در این نهضت ملی کنار سازمان سینمایی قرار گرفته‌اند قدردانی و تشکر نمایم.

احداث سینما یعنی تامین یکی از پیش‌نیازهای مهم زیست امروزی و توسعه شاخص‌ترین جلوه فرهنگی کشور است و توان بخشی مضاعف به بخشی از جامعه است که توانسته طی چهار‌دهه گذشته با تلاش خانواده بزرگ سینما، اعتبار و تشخص فرهنگی ایران اسلامی را به رخ افکار جهانی بکشاند و پرچم عزیز کشورمان را در بزنگاه‌ها و جشنواره‌های جهانی به اهتزاز در آورد.

در پایان، جا دارد از همراهی مدیران و مسئولان دلسوز و فهیم استان لرستان به خاطر اهتمام به جریان مهم «جهاد ملی سینماسازی» و افتتاح این سینما سپاسگزاری نمایم.

گفتنی است سینما "کیو" خرم‌آباد با ظرفیت ۳۸۰ نفر با بهترین روش‌ها، طراحی و سیستم صوت و تصویر تجهیز و تکمیل شده است.


لینک کوتاه
افتتاح «سینما کیو» خرم آباد با پیام رئیس سازمان سی... https://cinemaorg.ir/n/318390e1
اخبار برگزیده

خزاعی: اعلام ۱۴ اقدام مهم در حوزه استان‌ها/ به عهدمان برای رشد سینما و توسعه عدالت فرهنگی پایبندیم

آغاز فصلی تازه/ نباید تفاهمنامه در سطح امضا و کاغذ باقی بمانند

امضای تفاهمنامه گسترش همکاری سینمایی میان ایران و ازبکستان

لزوم گسترش همکاری‌های سینمایی با اهتمام به مشترکات تاریخی، تمدنی و آئینی/ سفر محمد خزاعی به تاشکند

محمدمهدی اسماعیلی: همه دیدگاه‌ها و سلایق را به رسمیت می‌شناسیم/تنوع سلیقه موجب پایایی هنر و سینماست/همه عضو یک خانواده هستیم / محمد خزاعی: وظیفه سازمان سینمایی صیانت از سینماست/ با عوامل فیلم‌های بدون مجوز و ضد ملی دیگر همکاری نخواهیم داشت

سیاست‌ها و برنامه‌های سازمان سینمایی در حوزه سینمای استان‌ها /از تلاش برای ایجاد معاونت سینمایی در استان ها و بسترسازی برای افزایش مخاطب تا تقویت نگاه ملی در سینما

«سینمای ملی» با بی‌اعتمادسازی مردم‌ تخریب می‌شود/ جریان‌شنایی رسالت اصلی روابط عمومی‌ها

تقدیر از برگزیدگان/ خزاعی: فجر به آغوش بچه‌های انقلاب بازگشت

معرفی هیات داوران بخش بین الملل فجر41

معرفی هیات داوران چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر