دسته بندی:
۱۴۰۲/۱۱/۲۱ / ۱۳:۲۸
اشتراک گذاری پرینت

مدیر هنری جشنواره زرد آلوی طلایی ارمنستان:

برنامه ویژه‌ای برای صد سالگی ساموئل خاچیکیان داریم

کارن آویتیسیان مدیرهنری جشنواره زردآلوی طلایی ارمنستان با تجلیل از رابطه موثر و مثبت سینمای ایران و ارمنستان از تدارک برنامه‌ای ویژه برای یکصدمین سال تولد زنده یاد ساموئل خاچیکیان فیلمساز پیشکسوت و استاد دلهره سینمای ایران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، کارن آویتیسیان مدیرهنری جشنواره زردآلوی طلایی ارمنستان در ایروان گفت: ما روابط ریشه‌داری با سینمای ایران و مشخصا با جشنواره فجر داریم. این سومین مرتبه‌ای است که به ایران می آیم و هر سه سفر من در قالب جشنواره فیلم فجر بوده است. ما یک رابطه دوطرفه‌ای با مسئولان جشنواره فیلم فجر داریم و همانطور که ما در اینجا حضور پیدا می‌کنیم، مسئولان فجر نیز به جشنواره ما می آیند. این رابطه گرمی است که چند دهه ادامه داشته است و جشنواره ما بیست سال پیش شروع به کار کرد و اولین مهمان ویژه جشنواره ما زنده یاد عباس کیارستمی بود.

مدیر هنری جشنواره زردآلوی طلایی درباره شناخت خود نسبت به سینمای ایران توضیح داد: هر کسی که با سینمای هنری آشنا باشد تنها نظری که درباره سینمای ایران دارد این است که این سینما فوق العاده است و ما نیز از این قاعده مستثنی نیستیم. در این 20 سالی که جشنواره ما برگزار می‌شده است افرادی مانند عباس کیارستمی، داریوش مهرجویی و اصغر فرهادی در آن شرکت کرده‌اند.

کارن آویتیسیان مدیرهنری جشنواره زردآلوی طلایی در پایان بیان کرد: سالی نیست که ما به عنوان عضوی از هیات داوران یا مهمان ویژه، سینماگری از ایران نداشته باشیم و دبیران جشنواره مانند رضا میرکریمی نیز به جشنواره ما آمده‌اند و امسال هم ما در یک بخش ویژه‌ای به مناسبت صد سالگی ساموئل خاچیکیان فیلمساز معروف ایرانی که اصلیت ارمنی داشت، برنامه‌ای در جشنواره مان خواهیم داشت.

برچسب
لینک کوتاه
برنامه ویژه‌ای برای صد سالگی ساموئل خاچیکیان داریم https://cinemaorg.ir/n/426456ac
اخبار برگزیده

خزاعی: اعلام ۱۴ اقدام مهم در حوزه استان‌ها/ به عهدمان برای رشد سینما و توسعه عدالت فرهنگی پایبندیم

آغاز فصلی تازه/ نباید تفاهمنامه در سطح امضا و کاغذ باقی بمانند

امضای تفاهمنامه گسترش همکاری سینمایی میان ایران و ازبکستان

لزوم گسترش همکاری‌های سینمایی با اهتمام به مشترکات تاریخی، تمدنی و آئینی/ سفر محمد خزاعی به تاشکند

محمدمهدی اسماعیلی: همه دیدگاه‌ها و سلایق را به رسمیت می‌شناسیم/تنوع سلیقه موجب پایایی هنر و سینماست/همه عضو یک خانواده هستیم / محمد خزاعی: وظیفه سازمان سینمایی صیانت از سینماست/ با عوامل فیلم‌های بدون مجوز و ضد ملی دیگر همکاری نخواهیم داشت

سیاست‌ها و برنامه‌های سازمان سینمایی در حوزه سینمای استان‌ها /از تلاش برای ایجاد معاونت سینمایی در استان ها و بسترسازی برای افزایش مخاطب تا تقویت نگاه ملی در سینما

«سینمای ملی» با بی‌اعتمادسازی مردم‌ تخریب می‌شود/ جریان‌شنایی رسالت اصلی روابط عمومی‌ها

تقدیر از برگزیدگان/ خزاعی: فجر به آغوش بچه‌های انقلاب بازگشت

معرفی هیات داوران بخش بین الملل فجر41

معرفی هیات داوران چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر