دسته بندی:
۱۴۰۲/۱۱/۲۱ / ۱۳:۳۷
اشتراک گذاری پرینت

خزاعی در ضیافت میهمانان بین‌الملل جشنواره فجر:

سینما باید صدای غزه و فلسطین باشد/ ادای احترام و همدردی میهمانان بین‌المللی جشنواره با مردم غزه

رئیس سازمان سینمایی شب گذشته (20 بهمن ماه) در ضیافت مهمانان شرکت کننده در جشنواره بین المللی فیلم فجر گفت: سینما و سینماگران آزاده باید صدای مظلومان جهان و صدای مردم مظلوم و بی پناه غزه و فلسطین باشند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی؛ محمد خزاعی در ضیافت با توضیح اینکه سینما باید در خدمت حق و حقیقت باشد،گفت: سینما هنوز دینش را به مردم مظلوم و ستمدیده فلسطین ادا نکرده است. در جایی که بخشی از دستگاه سلطه در دهه های گذشته با استفاده از جادو و جذابیت های سینما سعی کرده حقایق درباره تاریخ مردم فلسطین را وارونه نشان دهد و آن را در منظر مردم جهان بگذارد، باید گفت وظیفه فیلمسازان حق جو و مطالبه گر در سراسر جهان در این مورد بسیار سخت شده است چون قرار است در میان هجمه ای که به راه افتاده از مردم مظلوم و بی پناه دفاع کنند و حقایق گفته نشده در این حوزه را به زبان سینما بیان کنند.

خزاعی در ادامه تصریح کرد: مساله فلسطین، مساله امروز جهان است. سطح جنایتی که از سوی رژیم اشغالگر قدس در فلسطین روی می دهد ، حقیقتا در تاریخ کم سابقه است. سینما به عنوان ابزاری که روایتگر احساسات، غمها ، شادیها و .. است باید در این زمینه به گونه ای عمل کند که جهان را متوجه عمق جنایاتی را که به مردم فلسطین می شود ، بکند. سینما هنوز به وظیفه ذاتی خود در این زمینه عمل نکرده است و جا دارد که هنرمندان آزاده جهان در این حوزه به طور جدی شوند .

رئیس سازمان سینمایی خاطرنشان کرد: همه ما خانواده‌ای بزرگ هستیم و پیرامون یک چیز یعنی سینما دور هم جمع شده‌ایم؛ همانطور که سینما می تواند ملت ها را به هم نزدیک کند، باید صدای مظلومان جهان نیز باشد.

به گفته وی، رسالت هنر و سینما در عصر امروز آگاهی بخشی، عدالت خواهی و بیان حقیقت است. امروز یک جنایت بشری در غزه درحال وقوع است و همه هنرمندان و سینماگران باید روایتگر و بازتاب دهنده صدای مظلومیت ملت فلسطین باشند.

رییس سازمان سینمایی در ادامه جشنواره بین المللی فیلم فجررا یکی از مردمی ترین‌ جشنواره های جهان نامید و گفت: پشتوانه برگزاری این جشنواره مردم هستند و در داخل ایران هم، سی و دو استان کشور به صورت همزمان این جشنواره را برگزار می‌کنند. این جشنواره به واسطه بیش از چهار دهه فعالیت چشمگیر در نزد مردم ، هنرمندان و مسوولان نظام دارای کارنامه بسیار درخشانی است.

وی در ادامه با اشاره به استقبال بسیار خوب از فیلم های چهل و دوم جشنواره فیلم فجر گفت : تا روز گذشته بالغ بر ۲۵۰ هزار نفر در سراسر کشور از فیلم های جشنواره فجر بازدید کردند، این افتخاری است برای نظام اسلامی ایران که حرکت های فرهنگی با حمایت مردم برگزار می‌شود.

گفتنی است، مهمانان حاضر در این مراسم به درخواست رئیس سازمان سینمایی ایران به نشان همدردی و همصدایی با مردم بی پناه غزه و فلسطین یک دقیقه به پا ایستاده و سکوت کردند.


لینک کوتاه
سینما باید صدای غزه و فلسطین باشد/ ادای احترام و ه... https://cinemaorg.ir/n/5c5ba07b
اخبار برگزیده

خزاعی: اعلام ۱۴ اقدام مهم در حوزه استان‌ها/ به عهدمان برای رشد سینما و توسعه عدالت فرهنگی پایبندیم

آغاز فصلی تازه/ نباید تفاهمنامه در سطح امضا و کاغذ باقی بمانند

امضای تفاهمنامه گسترش همکاری سینمایی میان ایران و ازبکستان

لزوم گسترش همکاری‌های سینمایی با اهتمام به مشترکات تاریخی، تمدنی و آئینی/ سفر محمد خزاعی به تاشکند

محمدمهدی اسماعیلی: همه دیدگاه‌ها و سلایق را به رسمیت می‌شناسیم/تنوع سلیقه موجب پایایی هنر و سینماست/همه عضو یک خانواده هستیم / محمد خزاعی: وظیفه سازمان سینمایی صیانت از سینماست/ با عوامل فیلم‌های بدون مجوز و ضد ملی دیگر همکاری نخواهیم داشت

سیاست‌ها و برنامه‌های سازمان سینمایی در حوزه سینمای استان‌ها /از تلاش برای ایجاد معاونت سینمایی در استان ها و بسترسازی برای افزایش مخاطب تا تقویت نگاه ملی در سینما

«سینمای ملی» با بی‌اعتمادسازی مردم‌ تخریب می‌شود/ جریان‌شنایی رسالت اصلی روابط عمومی‌ها

تقدیر از برگزیدگان/ خزاعی: فجر به آغوش بچه‌های انقلاب بازگشت

معرفی هیات داوران بخش بین الملل فجر41

معرفی هیات داوران چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر