دسته بندی:
۱۴۰۲/۱۲/۲۶ / ۱۰:۳۴
اشتراک گذاری پرینت

3 مستند مرکز گسترش در اکران نوروزی یک پلتفرم/ از کیارستمی تا رزاق کریمی

مستندهای «دبستان پارسی»، «دیافراگم» و «راه ناتمام» (تولید مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی) در اکران نوروزی پلتفرم هاشور عرضه می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، نمایش 3 مستند از تولیدات مرکز گسترش، از امروز شنبه 26 اسفندماه در قالب اکران نوروزی در سایت هاشور آغاز می‌شود.

«دبستان پارسی» ساخته حسن نقاشی یکی از تحسین شده‌ترین مستندهای جشنواره پانزدهم «سینماحقیقت» بود و جایزه بهترین مستند، بهترین کارگردانی و گفتار متن آن دوره را دریافت کرد. این مستند روایت راه‌اندازی یکی از نخستین مدارس ایرانی را روایت می‌کند.

«دیافراگم» به کارگردانی جواد وطنی که در پانزدهمین جشنواره «سینماحقیقت» روی پرده رفت درباره تاریخ تحول ضبط موسیقی و صدا روی صفحه‌های گرامافون و تأثیر سیاسی اجتماعی آن در دوره‌ تاریخی قاجاریه تا پایان پهلوی دوم است.

«راه ناتمام» به کارگردانی مصطفی رزاق کریمی که در چهاردهمین جشنواره «سینماحقیقت» نمایش داده شده درباره اصغر قندچی یکی از مهمترین کارآفرینان ایرانی است.

«اکسدوس» ساخته بهمن کیارستمی که در جشنواره‌های مختلف بین‌المللی روی پرده رفته، درباره مهاجران افغانستانی در ایران و بازگشت آنها به سرزمینشان است. پخش بین الملل «اکسدوس» را واحد بین‌الملل مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی بر عهده داشته است.

برچسب
لینک کوتاه
3 مستند مرکز گسترش در اکران نوروزی یک پلتفرم/ از ک... https://cinemaorg.ir/n/13fa89ed
اخبار برگزیده

خزاعی: اعلام ۱۴ اقدام مهم در حوزه استان‌ها/ به عهدمان برای رشد سینما و توسعه عدالت فرهنگی پایبندیم

آغاز فصلی تازه/ نباید تفاهمنامه در سطح امضا و کاغذ باقی بمانند

امضای تفاهمنامه گسترش همکاری سینمایی میان ایران و ازبکستان

لزوم گسترش همکاری‌های سینمایی با اهتمام به مشترکات تاریخی، تمدنی و آئینی/ سفر محمد خزاعی به تاشکند

محمدمهدی اسماعیلی: همه دیدگاه‌ها و سلایق را به رسمیت می‌شناسیم/تنوع سلیقه موجب پایایی هنر و سینماست/همه عضو یک خانواده هستیم / محمد خزاعی: وظیفه سازمان سینمایی صیانت از سینماست/ با عوامل فیلم‌های بدون مجوز و ضد ملی دیگر همکاری نخواهیم داشت

سیاست‌ها و برنامه‌های سازمان سینمایی در حوزه سینمای استان‌ها /از تلاش برای ایجاد معاونت سینمایی در استان ها و بسترسازی برای افزایش مخاطب تا تقویت نگاه ملی در سینما

«سینمای ملی» با بی‌اعتمادسازی مردم‌ تخریب می‌شود/ جریان‌شنایی رسالت اصلی روابط عمومی‌ها

تقدیر از برگزیدگان/ خزاعی: فجر به آغوش بچه‌های انقلاب بازگشت

معرفی هیات داوران بخش بین الملل فجر41

معرفی هیات داوران چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر