دسته بندی:
۱۴۰۳/۱/۱۴ / ۱۶:۴۸
اشتراک گذاری پرینت

بیانیه سازمان سینمایی در واکنش به اقدام صهیونیست‌ها در حمله به کنسولگری ایران در دمشق

این خوی وحشی‌گری سیراب‌ ناپذیر است

سازمان سینمایی در واکنش به اقدام صهیونیست‌ها در حمله به کنسولگری ایران در دمشق بیانیه صادر کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی، در متن این بیانیه آمده است:

اقدام بی‌شرمانه رژیم غاصب اسرائیل در حمله و تجاوز به کنسولگری ایران در دمشق نشانگر نقض آشکار بدیهی‌ترین حقوق و قوانین بین‌المللی است. این رفتار ضدانسانی صهیونیست‌ها اگرچه، بیش از گذشته، جوهره و ماهیت تجاوزگری این رژیم جعلی را به نمایش گذاشته، دلیل روشنی بر شکست مفتضحانه آن‌ها در مواجهه با جبهه مقاومت، روحیه شجاعانه حماس و شکست سخت و سنگین در عملیات طوفان الاقصی است، موضوعی که در کنار فشارهای داخلی و بین المللی اینک این رژیم مستاصل را بر آن داشت تا آشکارترین قوانین و معاهده‌های بین المللی را زیر پا بگذارد.

هر چند که به گواه تاریخ، این جنایات وحشیانه و اینگونه گستاخی‌ها از چنین رژیم سفا کودک‌کش دور از انتظار نیست. رژیمی که از کشتار زنان، کودکان و کهنسالان بی‌پناه شرم ندارد و مدارس و بیمارستان‌ها را بمباران می کند، به طور قطع، پایبند هیچ گونه مناسبات و اصول بین المللی نیست.

امروز ، در تاریخ منطقه و جهان، بزنگاه سرنوشت سازی است. امروز، حجم عظیم دنائت و جنایت رژیم غاصب، حساس‌ترین مقطع تصمیم‌گیری را برای مجامع حقوقی و نهادهای بشردوستانه و سازمان‌های بین‌المللی، و همه وجدان‌های بیدار رقم زده است، برای همه کسانی که تاکنون، سکوت و خاموشی در پیش گرفته بودند.

امروز، زمان آن رسیده است که روشنفکران، هنرمندان و سینماگران ایران و جهان، با واکنش‌های شجاعانه به رسالت بزرگ انسانی و تاریخی خویش پایبند بمانند. این جنایت نشان داده است که صهیونیست ها برای سیراب‌کردن غریزه تجاوزگری خویش از هیچ ابزار و رفتاری دریغ نخواهند کرد.

سازمان سینمایی کشور ضمن حمایت از مردم بی‌دفاع غزه و فلسطین، اقدام اخیر صهیونیست‌ها در حمله به کنسولگری ایران در دمشق را به شدت محکوم می‌کند.

لینک کوتاه
این خوی وحشی‌گری سیراب‌ ناپذیر است https://cinemaorg.ir/n/d1d167dd
اخبار برگزیده

خزاعی: اعلام ۱۴ اقدام مهم در حوزه استان‌ها/ به عهدمان برای رشد سینما و توسعه عدالت فرهنگی پایبندیم

آغاز فصلی تازه/ نباید تفاهمنامه در سطح امضا و کاغذ باقی بمانند

امضای تفاهمنامه گسترش همکاری سینمایی میان ایران و ازبکستان

لزوم گسترش همکاری‌های سینمایی با اهتمام به مشترکات تاریخی، تمدنی و آئینی/ سفر محمد خزاعی به تاشکند

محمدمهدی اسماعیلی: همه دیدگاه‌ها و سلایق را به رسمیت می‌شناسیم/تنوع سلیقه موجب پایایی هنر و سینماست/همه عضو یک خانواده هستیم / محمد خزاعی: وظیفه سازمان سینمایی صیانت از سینماست/ با عوامل فیلم‌های بدون مجوز و ضد ملی دیگر همکاری نخواهیم داشت

سیاست‌ها و برنامه‌های سازمان سینمایی در حوزه سینمای استان‌ها /از تلاش برای ایجاد معاونت سینمایی در استان ها و بسترسازی برای افزایش مخاطب تا تقویت نگاه ملی در سینما

«سینمای ملی» با بی‌اعتمادسازی مردم‌ تخریب می‌شود/ جریان‌شنایی رسالت اصلی روابط عمومی‌ها

تقدیر از برگزیدگان/ خزاعی: فجر به آغوش بچه‌های انقلاب بازگشت

معرفی هیات داوران بخش بین الملل فجر41

معرفی هیات داوران چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر