دسته بندی:
۱۴۰۳/۳/۷ / ۲۰:۴۷
اشتراک گذاری پرینت

برگزاری آئین باشکوه ادای احترام اصحاب فرهنگ و هنر به شهید جمهور/ استقبال و همدلی گسترده سینماگران

آئین یادبود و ادای احترام خانواده فرهنگ و هنر به شهیدان خدمت به ویژه شهید جمهور آیت الله رئیسی با حضور گسترده سینماگران و هنرمندان امروز دوشنبه ۷ خرداد در تالار وحدت برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم باشکوه گفت: زبان تشکر من از همراهی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه برای ابراز همدلی‌ گسترده‌ برای شهادت آقای رئیسی قاصر است.

وی افزود: برای من سخت است در خصوص کسی سخن بگویم که بیشترین تاثیر گذاری را در حیات اجتماعی، سیاسی و فرهنگی‌ام داشته است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: خداوند توفیق داد سالهای سال هم نفس این شهید عالی مقام باشم. در همه سالهایی که توفیق همکاری شبانه‌روزی با رئیس جمهور شهید را داشته‌ا د م چیزی جز خدمتگزاری و علاقه زاید الوصف نسبت به تک تک شهروندان ندیده ام؛ در دوره کوتاه ریاست جمهوری شهید خدمت اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه گواهی می دهند که هیچ کاری نبوده که از دست ایشان بر بیاید و از شما عزیزان دریغ کند.


وزیر فرهنگ گفت: رئیس جمهور شهید به همه دغدغه‌های اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه توجه داشت، یک بار گفتم از هیچ محدودیتی سخن نگفتم مگر اینکه دعوت  به سعه صدر و تعامل کند و از گشایشی صحبت نکردم مگر اینکه با همه وجود استقبال کند. در فقدان رییس جمهوری تراز و بنا بر فرمایش رهبر انقلاب جامع الاطراف هستیم.

وی افزود: شما اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه صاحب عزا هستید. توفیق یار شد با برخی از شما عزیزان هم کلام شوم و چیزی جز ابراز محبت، تاسف و تاثر از فقدان چنین شخصیت دلسوز و خدمتکاری نشنیدم . مردم ایران در مراسم تشییع پیکر ایشان نشان دادند به خدمتگزار واقعی خود عشق می ورزند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی عنوان کرد: رییس جمهور عزیز ما بسیار مظلوم و مکتوم بودند. بر خودش و ما‌ حرام کرده بود کلمه ای از ناامیدی و مشکلات بر زبان جاری کنیم.

وزیر فرهنگ خاطرنشان کرد: خودش را وقف حل مسائل و مشکلات مردم کرده بود؛ سه سال شب و روز نشناخت. به برخی از استان ها بیش از ده بار سفر کرد و حتی در یک مورد مستقیما از مسکو به جنوب کرمان رفت.

وی افزود: در یکی از سفرها ساعت ۴ صبح از ترکیه به تهران رسیدیم و در حالی که ایشان باید ساعت ۶ صبح به کرج می رفتند در محل فرودگاه ساعتی استراحت کردند تا بتوانند به سفر بعدشان برسند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: مردم عزیز ایران خدمتگزار صدیق و شخصیت پرتلاشی را از دست دادند. اهالی فرهنگ و هنر پدری دلسوز، برادری مهربان و بزرگتری خیر اندیش را از دست دادند و انشاالله خداوند به همه ما قدرت صبوری در این غم بزرگ را عنایت کند.


وزیر فرهنگ با بیان اینکه انشاالله خداوند بر درجات این شهید عزیز و همراهانش بیافزاید، تاکید کرد: معتقد هستیم رییسی شهید برای گره گشایی از مشکلات ما دستش بازتر است و اینک در پیشگاه الهی انشاالله دعا گوی همه ما خواهد بود.

در این مراسم علاوه بر وزیر فرهنگ، سیدمحمد هاشمی جانشین وزیر فرهنگ، محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی، سیدمحمود اسلامی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ، محمود سالاری معاون امور هنری و یاسر احمدوند معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز حضور داشتند.


در کنار چهره‌های مختلف خانواده فرهنگ و هنر ده‌ها چهره مطرح سینما از این مراسم استقبال کردند.سیدضیا هاشمی، عبدالله علیخانی، محمدحسین فرحبخش، منوچهر شاهسواری، علی آشتیانی پور، سید محسن وزیری، هاتف علیمردانی، محمد کمالی پور، داریوش ارجمند، جهانگیر الماسی، ارسطو خوش رزم، مرتضی شایسته، محسن مسافرچی، جعفر دهقان، محسن علی اکبری، هادی مقدم دوست، سیاوش قاسمی، پدرام کریمی، غلامرضا گمرکی، عبدالستار کاکایی، حسین پرستار، عنایت بخشی، محمدحسین نیرومند، جواد اردکانی، سعید سعدی، روح الله سهرابی، غلامرضا فرجی، سعید الهی، رجبی فروتن، رضا توکلی، کیانوش گرامی، احمد نجفی، جمال شورجه، سیداحمد میرعلایی، ابر اهیم اصغری، مهدی کریمی، محمدرضا شفیعی، رضا بنفشه خواه، محمدرضا رحمانی، علی غفاری، سیدسعید سیدزاده، سیدحامد حسینی، مسعود سهراب پور، جواد کاسه ساز، انسیه شاه‌حسینی، سیدمحمود رضوی، عبدالله باکیده،پروین حسینی، سیدمحمد طباطبایی، ارسطو خوش رزم، امید زندگانی، مهدی فرجی، گیتی معینی، روح الله سهرابی، غلامرضا فرجی، ناصر سهرابی، سعید الهی، رجبی فروتن، رضا توکلی،کیانوش گرامی،اکبر حر، بهروز افخمی،حبیب والی نژاد، روح الله حسینی، صالح دلدم،حسین نمازی، قدرت الله صلح میرزایی ، خیرالله تقیانی پور، پروین حسینی، مسعود ردایی،محمدرضا شاه حسینی،ذجواد کاسه ساز، عباس جهانبخش، ابوالفضل همراه، محسن ملکی، هاشم وزیری، ستار کاکایی، منوچهر آذری، ژیلا صادقی، منصور سهراب پور، مرتضی شعبانی، سید علیرضا حسینی، علی اکبر ثقفی از جمله سینماگران حاضر در این مراسم بوده‌اند.

لینک کوتاه
برگزاری آئین باشکوه ادای احترام اصحاب فرهنگ و هنر... https://cinemaorg.ir/n/36a71e79
اخبار برگزیده

خزاعی: اعلام ۱۴ اقدام مهم در حوزه استان‌ها/ به عهدمان برای رشد سینما و توسعه عدالت فرهنگی پایبندیم

آغاز فصلی تازه/ نباید تفاهمنامه در سطح امضا و کاغذ باقی بمانند

امضای تفاهمنامه گسترش همکاری سینمایی میان ایران و ازبکستان

لزوم گسترش همکاری‌های سینمایی با اهتمام به مشترکات تاریخی، تمدنی و آئینی/ سفر محمد خزاعی به تاشکند

محمدمهدی اسماعیلی: همه دیدگاه‌ها و سلایق را به رسمیت می‌شناسیم/تنوع سلیقه موجب پایایی هنر و سینماست/همه عضو یک خانواده هستیم / محمد خزاعی: وظیفه سازمان سینمایی صیانت از سینماست/ با عوامل فیلم‌های بدون مجوز و ضد ملی دیگر همکاری نخواهیم داشت

سیاست‌ها و برنامه‌های سازمان سینمایی در حوزه سینمای استان‌ها /از تلاش برای ایجاد معاونت سینمایی در استان ها و بسترسازی برای افزایش مخاطب تا تقویت نگاه ملی در سینما

«سینمای ملی» با بی‌اعتمادسازی مردم‌ تخریب می‌شود/ جریان‌شنایی رسالت اصلی روابط عمومی‌ها

تقدیر از برگزیدگان/ خزاعی: فجر به آغوش بچه‌های انقلاب بازگشت

معرفی هیات داوران بخش بین الملل فجر41

معرفی هیات داوران چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر