دسته بندی:
۱۴۰۳/۴/۴ / ۱۲:۵۲
اشتراک گذاری پرینت

گروه سینمایی فرهنگ کار خود را با 5 فیلم و 23 سینما آغاز کرد

 مدیرعامل موسسه سینما شهر از آغاز به کار گروه سینمایی فرهنگ با 5 فیلم 23 سینما خبر داد.

به گزارش روابط عمومی موسسه سینما شهر، اولین جلسه شورای سیاستگذاری گروه سینمایی فرهنگ با حضور محمد خزاعی، رئیس سازمان سینمایی کشور، هاشم میرزاخانی مدیر عامل موسسه سینما شهر، حبیب ایل‌بیگی معاون نظارت و ارزشیابی، روح‌الله سهرابی مدیرکل اداره نظارت بر عرضه و نمایش و مجید زین‌العابدین مدیر عامل بنیاد فارابی برگزار شد.

هاشم میرزاخانی، مدیر عامل این موسسه درباره مصوبات جلسه اول شورای سیاستگذاری گروه سینمایی فرهنگ توضیح داد: این گروه سینمایی وظیفه حمایت از آثار سینمایی فرهنگی را برعهده خواهد داشت. آثاری که امکان باقی ماندن بر پرده سینما را به صورت طولانی مدت ندارند و همانطور که گفته شد این گروه راهکاری برای رفع تسخیر گیشه توسط فیلم‌های تجاری و مهجور ماندن دیگر فیلم‌هاست.

وی افزود: طبق توافقات صورت گرفته پردیس‌های سینمایی که بیشتر از پنج سالن دارند می‌توانند در ازای اختصاص یک سالن به نمایش فیلم‌های گروه سینمایی فرهنگ از امکان نمایش فیلم‌های از اکران خارج شده سال، فیلم‌های خارجی و اجرای تئاتر برخوردار شوند.

میرزاخانی با اشاره به بررسی وضعیت سینماهایی که امکان قرار داد با گروه سینمایی فرهنگ را دارند، خاطر نشان کرد: تاکنون تعداد 23 پردیس سینمایی حائز شرایط توافق با گروه سینمایی فرهنگ بودند. بررسی پردیس‌های سینمایی برای توافق با گروه سینمایی فرهنگ ادامه خواهد داشت و بر تعداد این سینماها اضافه خواهد شد.

وی ادامه داد: فیلم‌های جامعه هدف این گروه آثاری است که از کف فروش افتاده‌ و دیگر سرگروه ندارند. بنابراین با قرار گرفتن در گروه سینمایی فرهنگ جان تازه‌ای به آنها داده می‌شود و امکان ادامه اکران به مدت 5 هفته و 5 سانس در هر روز را خواهند داشت.

 مدیر عامل موسسه سینما شهر اسامی اولین فیلم‌های گروه فرهنگ را به این شرح اعلام کرد: فیلم‌های «بی‌بدن»، «آسمان غرب»، «ایلیا جستجوی قهرمان»، «آپارتچی» و «نوروز» اولین فیلم‌های انتخاب شده در گروه سینمایی فرهنگ خواهند بود تا روزانه 5 سانس به صورت چرخشی به آنها اختصاص داده شود که با این شیوه عدالت و انصاف در تخصیص سانس‌ها هم رعایت خواهد شد.

وی افزود: امیدواریم با این روال فیلم‌های فرهنگی مخاطبان خود را جذب کنند و شاهد اتفاقات خوبی در حوزه اقتصادِ این آثار باشیم.

 میرزاخانی گفت: تمام فیلم‌هایی که از ابتدای سال شروع به اکران کرده‌اند و از کف فروش افتاده‌اند توسط اعضای شورا بررسی و در گام اول 5 فیلم فوق‌الذکر انتخاب شدند. همچنین مقرر شد هر 2 هفته یک بار سایر آثار اکران شده‌ای که از کف فروش افتاده‌اند و از سرگروه خارج می‌شوند مورد بررسی قرار گیرند و در صورت تصویب به فیلم‌های گروه فرهنگ اضافه شوند.

بر اساس این گزارش اسامی 23 پردیس سینمایی حائز شرایط توافق با گروه سینمایی فرهنگ، به شرح زیر است:

1. فجر اسلامشهر

2. صبا مال

3. شمیران سنتر

4. هنر شهر آفتاب شیراز

5. لوتوس

6. ایران مال

7. کوروش

8. گالریا

9. ملت

10. باغ کتاب

11. پارک بازار مشهد

12. سینما برفی مشهد

13. سیمرغ مشهد

14. اطلس مشهد

15. بام نیایش

16. زندگی

17. مگامال

18. ساحل اصفهان

19. هویزه مشهد

20. مهر کوهسنگی مشهد

21. مهر شاهد

22. بهمن سنندج

23. اکسین اهواز

لینک کوتاه
گروه سینمایی فرهنگ کار خود را با 5 فیلم و 23 سینما... https://cinemaorg.ir/n/02fc0022
اخبار برگزیده

خزاعی: اعلام ۱۴ اقدام مهم در حوزه استان‌ها/ به عهدمان برای رشد سینما و توسعه عدالت فرهنگی پایبندیم

آغاز فصلی تازه/ نباید تفاهمنامه در سطح امضا و کاغذ باقی بمانند

امضای تفاهمنامه گسترش همکاری سینمایی میان ایران و ازبکستان

لزوم گسترش همکاری‌های سینمایی با اهتمام به مشترکات تاریخی، تمدنی و آئینی/ سفر محمد خزاعی به تاشکند

محمدمهدی اسماعیلی: همه دیدگاه‌ها و سلایق را به رسمیت می‌شناسیم/تنوع سلیقه موجب پایایی هنر و سینماست/همه عضو یک خانواده هستیم / محمد خزاعی: وظیفه سازمان سینمایی صیانت از سینماست/ با عوامل فیلم‌های بدون مجوز و ضد ملی دیگر همکاری نخواهیم داشت

سیاست‌ها و برنامه‌های سازمان سینمایی در حوزه سینمای استان‌ها /از تلاش برای ایجاد معاونت سینمایی در استان ها و بسترسازی برای افزایش مخاطب تا تقویت نگاه ملی در سینما

«سینمای ملی» با بی‌اعتمادسازی مردم‌ تخریب می‌شود/ جریان‌شنایی رسالت اصلی روابط عمومی‌ها

تقدیر از برگزیدگان/ خزاعی: فجر به آغوش بچه‌های انقلاب بازگشت

معرفی هیات داوران بخش بین الملل فجر41

معرفی هیات داوران چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر