دسته بندی:
۱۴۰۱/۱۱/۲ / ۱۰:۴۳
اشتراک گذاری پرینت

پیام رئیس سازمان سینمایی به ششمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران؛ المپیاد فیلمسازی نوجوانان رویدادی در مسیر فضیلت‌جویی و عدالت‌محوری است

محمد خزاعی در پیامی به ششمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران این رویداد را گامی برای تحقق رشد فردی و اجتماعی مخاطبان و سرفصل‌های مهمی نظیر فضیلت‌جویی و عدالت‌محوری دانست.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، در متن پیام محمد خزاعی معاون وزیر و رییس سازمان سینمایی به ششمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران همزمان با برگزاری این رویداد آمده است:

«ایده برگزاری المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران عینیت بخشیدن به آموزه فرهنگی مکتب درخشان اسلام عزیز است که بر یادگیری، علم‌آموزی و تربیت کودکان تأکید بسیاری دارد. به طوری‌که این جمله درخشان در جوامع اسلامی از دیرباز زینت‌بخش مکتب‌خانه‌ها و دارالعلم‌ها بوده است: «العلم فی‌الصغر کالنقش فی الحجر» به این معنا که آموختن دانش اعم از علم، ادب و هنر در دوران کودکی همانند نقشی بر لوح دل و ‌جان کودکان حک و ماندگار می‌شود.

برگزاری ششمین دوره المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران نشان از استمرار و تداوم راهی دارد که نتایج و ثمرات فراوانی را در مسیر شناسایی استعدادهایی درخشان که پشتوانه‌ای برای آینده سینمای ایران هستند، به نمایش گذاشته است. تجربه اجرای ادوار المپیاد ثابت کرده است که مهارت‌هایی مانند ایده‌پردازی، خلق شخصیت و حتی فیلمسازی در کارگاه ذهن و اندیشه بچه‌ها به راحتی قابل فراگیری است و استعدادهای برجسته توانسته‌اند به خوبی محصولات تحسین‌برانگیزی را در کوران رقابت‌های شورانگیز المپیاد فیلمسازی ارائه کنند.

در کشوری که به برکت استقرار نظام جمهوری اسلامی، طی چهار دهه گذشته جشنواره‌ها و رویدادهای سینمایی زیادی در ابعاد ملی و بین‌المللی برگزار شده است و سینمای آن در بین کشورهای جهان از تراز و درصد بالایی در زمینه تولید فیلم سینمایی برخوردار است، ضروری بود که در بوستان مصفای سینمای ایران و در کنار استوانه‌ها و درختان تنومند، نهال‌های باروری نشانده شوند تا زیبایی و طراوت شکوفه‌های هنر دو چندان شود. به همین خاطر المپیاد فیلمسازی در شش دوره خود کوشیده است تا با برنامه‌ریزی و تدابیر شایسته، به رشد فردی و اجتماعی جامعه مخاطبان و آشنایی آن با منظومه فکری انقلاب اسلامی و سرفصل‌های مهم آن همچون فضیلت‌جویی و عدالت‌محوری یاری رسانده و با عضویت آن‌ها در باشگاه فیلمسازی کودک و نوجوان، پویایی سینمای ایران را در آینده تضمین کند. در این دوره از رویداد نوجوانان ایرانی از سراسر کشور توانسته‌اند در المپیاد حضور به هم رسانند تا رشته انس و الفت آنان با سرزمین مادری و فرهنگی ایرانی و اسلامی تحکیم و تقویت شود.

سازمان امور سینمایی به شکرانه حضور‌ دلگرم کننده نوجوانان در این دوره از المپیاد همانطور که از برگزیدگان جشنواره فیلم کوتاه تهران حمایت ویژه برای ادامه راه فیلمسازی‌شان به عمل آورد، با افتخار، چتر حمایتی خود را بر سر منتخبین ششمین دوره المپیاد فیلمسازی گرفته و به آنان برای اجرای هنرمندانه ایده‌های نابشان کمک خواهد کرد.

در پایان به رسم ادب از تلاش‌های همه همکارانم در انجام این امر مهم تقدیر به عمل آورده و از آنان به خاطر تامل بایسته و بازنگری در کم و کیف برگزاری المپیاد و اجرای هوشمندانه آن تشکر می‌کنم.

محمد خزاعی

معاون وزیر و رییس سازمان سینمایی»

ششمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران به همت بنیاد سینمایی فارابی تا سوم بهمن ۱۴۰۱ در تهران در حال برگزاری است.

لینک کوتاه
پیام رئیس سازمان سینمایی به ششمین المپیاد فیلمسازی... https://cinemaorg.ir/n/0577e163
اخبار برگزیده

خزاعی: اعلام ۱۴ اقدام مهم در حوزه استان‌ها/ به عهدمان برای رشد سینما و توسعه عدالت فرهنگی پایبندیم

آغاز فصلی تازه/ نباید تفاهمنامه در سطح امضا و کاغذ باقی بمانند

امضای تفاهمنامه گسترش همکاری سینمایی میان ایران و ازبکستان

لزوم گسترش همکاری‌های سینمایی با اهتمام به مشترکات تاریخی، تمدنی و آئینی/ سفر محمد خزاعی به تاشکند

محمدمهدی اسماعیلی: همه دیدگاه‌ها و سلایق را به رسمیت می‌شناسیم/تنوع سلیقه موجب پایایی هنر و سینماست/همه عضو یک خانواده هستیم / محمد خزاعی: وظیفه سازمان سینمایی صیانت از سینماست/ با عوامل فیلم‌های بدون مجوز و ضد ملی دیگر همکاری نخواهیم داشت

سیاست‌ها و برنامه‌های سازمان سینمایی در حوزه سینمای استان‌ها /از تلاش برای ایجاد معاونت سینمایی در استان ها و بسترسازی برای افزایش مخاطب تا تقویت نگاه ملی در سینما

«سینمای ملی» با بی‌اعتمادسازی مردم‌ تخریب می‌شود/ جریان‌شنایی رسالت اصلی روابط عمومی‌ها

تقدیر از برگزیدگان/ خزاعی: فجر به آغوش بچه‌های انقلاب بازگشت

معرفی هیات داوران بخش بین الملل فجر41

معرفی هیات داوران چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر