دسته بندی:
۱۴۰۱/۲/۲۴ / ۱۴:۲۶
اشتراک گذاری پرینت

«چرا من کولبرم؟» روایتی از کولبران در پاوهمستند «چرا من کولبرم؟» به کارگردانی آرتان فتح‌الهی روایتی از زندگی جوانانی است که در سودای خوشبختی به کولبری روی می‌آورند.

به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، آرتان فتح‌الهی گفت: برای ما که در کرمانشاه و منطقه پاوه زندگی می‌کنیم، کولبری یکی از پدیده‌های تلخ و رایج است. در مستند «من چرا کولبرم؟» کوشیدم همراه با کولبران منطقه پاوه و اورامانات باشم و زندگی، مشقاتی که تحمل می‌کنند و دشواری این حرفه را به تصویر بکشم.

فتح‌الهی ادامه داد: پارسال پیش تولید را شروع کردم و در مقاطع زمانی مختلف تصویربرداری انجام شد. روایت ما در «من چرا کولبرم؟» فارغ از احساسات، و واقع گرایانه است. به دلیل زندگی در پاوه، همواره وضعیت جوانانی که به امید زندگی بهتر به این حرفه روی آورده اند مشاهده کرده‌ام، در میان دوستان و خانواده‌ام افرادی بوده اند که به دلیل مشکلات مالی، درگیر این موضوع شده‌اند. این مستند، بخشی از مسائلی که به گسترش کولبری و پیامدهای آن می‌انجامد به تصویر می‌کشد.

کارگردانی و تصویربرداری «چرا من کولبرم؟» را آرتان فتح الهی انجام داده، آراس فتحی دستیار تصویربردار و سودابه فتحی دستیار صدا در این مستند است که ممکن است نامش تغییر کند. «چرا من کولبرم» محصول مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی است.

لینک کوتاه
«چرا من کولبرم؟» روایتی از کولبران در پاوه https://cinemaorg.ir/n/c5db116f