دسته بندی:
۱۴۰۱/۳/۲۸ / ۱۰:۵۷
اشتراک گذاری پرینت

هیاهو بر سر اکران فیلم‌ها در موزه سینما برای هیچ!

حداقل هفت فیلم در هر دوره اکران در سینمای ایران روی پرده می‌رود و بدیهی است که موزه سینما با سه سالن نمایش نمی‌تواند هر هفت فیلم را همزمان اکران کند و از طرفی بود و نبود نمایش فیلم "علفزار" بر پرده موزه سینما درحالیکه این فیلم بیشتر پردیس‌ها و سالن‌های سینما را در اختیار دارد، چه تاثیری می‌گذارد؟!

به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی و سمعی بصری، موزه سینما یک مرکز فرهنگی و هنری و گردشگری است که سه سالن سینما نیز برای نمایش فیلم‌های سینمایی اختصاص داده است. طبیعی است که میزان فروش فیلم‌ها در سالن‌های نمایش یک مکان گردشگری در قیاس با پردیس‌های سینمایی ناچیز است اما همین نمایش و فروش نصفه و نیمه در موزه سینما هم باز حاشیه‌ساز شده و گویی غلبه حاشیه بر متن در سینمای ایران از سوی برخی سینماگران می‌رود که به رویه‌ای عادی تبدیل شود.

پخش‌کننده فیلم «علفزار» مدعی شده که موزه سینما فیلم او را تحریم کرده است! ادبیاتی از جنس تحریم‌ فیلم‌ها در سالهای دور توسط سینماهای برخی نهادها که بیشتر جنبه تبلیغاتی داشت و گویا این حنا دیگر برای مردم رنگی ندارد و دوره این نوع تبلیغات گذشته است.

حداقل هفت فیلم در هر دوره اکران در سینمای ایران روی پرده می‌رود و بدیهی است که موزه سینما با سه سالن نمایش نمی‌تواند هر هفت فیلم را همزمان اکران کند و از طرفی بود و نبود نمایش فیلم «علفزار» بر پرده موزه سینما درحالیکه این فیلم بیشتر پردیس‌ها و سالن‌های سینما را در اختیار دارد، چه تاثیری می‌گذارد؟!

از طرفی فیلم‌هایی مانند «مجبوریم» هم به دلیل محدودیت سالن در موزه سینما روی پرده این مجموعه نرفته‌اند که موید این نکته است که صرفا مشکلی با یک فیلم خاص وجود ندارد.

مجید اسماعیلی مدیرعامل موزه سینما که انیمیشن‌ساز است و همچنین به شغل معلمی مشغول بوده به این نکته اشاره کرده که موزه سینما بعنوان یک محل گردشگری و تاریخی و هنری بیشتر مورد مراجعه خانواده به همراه کودکان است و باید فیلمی در این مجموعه به نمایش درآید که دغدغه کودک و خانواده را داشته باشد و از طرفی این مجموعه بنا دارد تا باتوجه به مهجور واقع شدن سینمای کودک در ایران، امکانات نمایشی خود را رفته رفته در اختیار فیلم‌های کودک و نوجوان قرار دهد و با توجه به شرایط فرهنگی حاکم بر این مجموعه، فعالیت آن نیز با پردیس‌های سینمایی که میزبان اقشار مختلف و بخصوص جوانان هستند، متفاوت باشد.

انتظار به حقی است که فیلمسازان و برخی رسانه‌ها قبل از آنکه خود نتیجه‌گیری و حکم صادر کنند، کمی تحقیق و مطالعه داشته باشند تا سینمای ایران بیش از این دچار حاشیه‌های کاذب نشود.

منبع: خبرگزاری فارس

لینک کوتاه
هیاهو بر سر اکران فیلم‌ها در موزه سینما برای هیچ! https://cinemaorg.ir/n/dd01cb34